SNEZENKA
ubytovani v soukromi
Sjezdové lyžování
[na úvod]   [Sport]

Sjezdové lyžování

Lyžařské středisko Deštné v Orlických horách nabízí ideální podmínky pro rodiny z dětmi od prosince do dubna každého roku. Sjezdové tratě v areálech Marta I a Marta II jsou kompletně pokryty umělým zasněžováním a pravidelně upravovány. Krásné možnosti skýtá také večerní lyžování, které v sezóně v provozu každý den do 18 h do 21 h. Večerní lyžování obsluhuje sedačková lanovka a jezdí se po červené a modré sjezdovce v celkové délce 2 km. V areálu Marta I je snowpark. Součástí areálu jsou půjčovna a servis lyží a lyžařská škola splňující ty nejpřísnější kritéria. Stravování zajišťují jak rychlá občerstvení, tak restaurace a hotely v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Deštné v Orlických horách je známé výchovou úspěšných skibobistů - vítězů Světového poháru a mistrů světa.

Sportovní sjezdovka - červená

K nejoblíbenějším patří v areálu Sportovní sjezdovka s převýšením 210 m a délkou 900 m. Jde o přehlednou plochu, kterou si užijí carvaři i milovníci zlatého šusu. Sjezdovka je rovnoměrně zasněžována a plochý terén umožňuje volit vlastní rychlost i způsob jízdy.

Závodní sjezdovka - černá

Sjezdovka pro dynamický způsob jízdy. Je dlouhá téměř kilometr, ostřejší, muldovitější a hadovitější, zkrátka ideál pro vyježděné lyžaře a katastrofa pro ty ostatní. Používá se při světovém poháru skibobistů, které zde můžete vidět i trénovat.

Turistická sjezdovka - modrá

Délkou 1200 metrů je nejdelší sjezdovkou v Deštném. Zároveň i nejpestřejší. Po oddychové ploše s mírnými muldami vás čeká stále se zryhlující hadovitá jízda lesním průřezem. Místy z ní do lesíka odbočují užší cesty, ale pro hustotu stromů se alternativy doporučují pouze zkušeným. Po výjezdu vás čeká mírný skokánek a víc než půlkilometrový dojezd k vleku. Sjezdovka je po celé délce večer osvětlena.

Sjezdovka Marta - modrá

Další sjezdovka potěší klidnější lyžaře i divočejší snowbordisty. Oběma nabízí víc než půlkilometrový sjezd v přehledném terénu a prknaře dole čeká nově rozšířený snowpark s klasickými překážkami (box, rail, corner, bigger, etc.). Sjezdovky jsou osvětleny do 21.hod a někteří lyžaři přijíždějí kvůli noční jízdě do Deštného až po setmění.

Tréninková sjezdovka - modrá

Je určena začátečníkům, dětem a buddhistům. Na okraji se mohou vyřádit sáňkaři, pekáčisti, plavci na duších a další alternativci.